Dėmesio! Informacija gyventojams, atrinktiems dalyvauti statistinėse apklausose
 

Kviečiame užpildyti statistinių tyrimų anketas internetu arba susisiekti telefonu su laiške nurodytu klausėju.

Šiuo metu vykdomos šios gyventojų (namų ūkių) statistinių tyrimų apklausos:

  • gyventojų užimtumo;
  • gyventojų išvykimų iš gyvenamosios vietovės;
  • vartotojų nuomonių;
  • pajamų ir gyvenimo sąlygų;
  • IT naudojimo namų ūkiuose.

Kilus neaiškumų, skambinkite telefonais (8 5) 236 4607, +370 607 94 312, +370 607 51 962, +370 607 94 394   (pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8 iki 17 val., penktadienį – nuo 8 iki 15.45 val., pietų pertrauka nuo 12 iki 12.45 val.), arba rašykite el. p. apklausos@stat.gov.lt.

Verslas prisideda organizuojant statistikos tyrimus

Valstybės duomenų agentūra, siekdama efektyviau vykdyti gyventojų apklausas, bendradarbiauja su telekomunikacijų bendrovėmis dėl gyventojų telefonų numerių gavimo.

Teisę gauti telefonų numerius statistiniams tyrimams atlikti numato Lietuvos Respublikos Oficialiosios statistikos ir valstybės duomenų valdysenos įstatymas.

Pagal sutartis su telekomunikacijų bendrovėmis, Valstybės duomenų agentūros klausėjai gali naudoti apklausose dalyvauti atrinktų gyventojų telefonų numerius, kad susisiektų ir susitartų dėl apklausų.

Statistinės informacijos kokybė priklauso nuo to, ar apklausose dalyvauja pakankamai gyventojų. Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, tyrimuose nesudalyvauja nemaža dalis atrinktų juose dalyvauti gyventojų, todėl sunku užtikrinti statistinės informacijos kokybę.

Viena dažnesnių to priežasčių – respondentas nerandamas namuose.

Šios sutartys su telekomunikacijų bendrovėmis yra gražus bendradarbiavimo tarp valstybės institucijų ir verslo įmonių precedentas. Mažinamas administracinių išteklių naudojimas – klausėjui nereikės daug kartų lankytis pas respondentą tikintis jį rasti namuose. Gerės statistinės informacijos kokybė – bus apklausta daugiau gyventojų, sprendimų priėmėjai galės naudotis tikslesne statistika, o tai užtikrins geresnį valstybės valdymą.

Pasibaigus tyrimui (per 6 mėn. nuo gavimo), telefonų numeriai iš sistemos pašalinami, jie nėra perduodami trečiosioms šalims ar naudojami kitiems tikslams.

Kviečiame gyventojus geranoriškai dalyvauti apklausose ir prisidėti prie valstybės statistikos rengimo.

Jei kyla abejonių, ar Jums paskambino Valstybės duomenų agentūros darbuotojas, galite pasitikslinti interneto puslapyje apklausos.stat.gov.lt/kontaktai, tel.: +370 607 94 312 arba el. paštu: apklausos@stat.gov.lt.

Visada skatiname gyventojus pildyti anketas internetu apklausos.stat.gov.lt, ypač, jei negalite ar nenorite bendrauti su mūsų klausėjais.

2018 m. gegužės 25 d. įsigaliojo Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo. Parengėme informaciją apie šio reglamento nuostatų įgyvendinimą Valstybės duomenų agentūroje.
Apie asmens duomenų apsaugą Valstybės duomenų agentūroje
Kilus klausimų dėl asmens duomenų apsaugos Valstybės duomenų agentūroje, kreipkitės į Valstybės duomenų agentūros duomenų apsaugos pareigūną.
Valstybės duomenų agentūra, pripažindama asmens duomenų apsaugos svarbą duomenų subjektams ir pačiai agentūrai, gerbia ir saugo kiekvieno duomenų subjekto privatumą.

Apie apklausas

Taikydama statistinius metodus, apklausdama gyventojus, naudodama pagrindiniuose valstybės registruose kaupiamus duomenis, Valstybės duomenų agentūra renka, apdoroja, analizuoja statistinius duomenis ir skelbia statistinę informaciją.

Į statistinį tyrimą atrinkti gyventojai statistines anketas gali pildyti ir teikti jas Valstybės duomenų agentūrai elektroniniu būdu.

Registracija

Norėdami pildyti statistines anketas elektroniniu būdu turite užsiregistruoti:

Prisijungimas

Registruoti naudotojai prie sistemos gali prisijungti: